Sizi Arayalım
Okulumuz hakkında bilgi almak
ister misiniz?
Hakkımızda
2006 yılında, okul öncesi eğitim alanında yüksek kalite ve standartta bir okul öncesi hizmeti verebilmek için yola çıktık.
Çocuklar ve aileler için yola çıkardığımız eğitim projemiz kısa süre içinde 19 il/ ilçede 31 okula ulaştı. Küçük Şeyler Anaokulları çocukların eğitim ve öğretim etkinliklerinden keyif alabilecekleri, çocuğun eğitim etkinliklerinin en önemli aktörü olarak rol alacağı, uluslararası geçerliği olan bir okul modeli ortaya koymaktadır.

Küçük Şeyler Anaokulları çocukların eğitim ve öğretim etkinliklerinden keyif alabilecekleri, çocuğun eğitim etkinliklerinin en önemli aktörü olarak rol alacağı, uluslararası geçerliği olan bir okul modeli ortaya koymaktadır.

Okullarımızdan mezun olan öğrenciler, aldıkları yüksek standarttaki eğitimle; bilimde, sanatta, sporda, teknolojide ve dünya siyasetinde, kısacası yaşadıkları dünyada söz sahibi olacak potansiyel birer değer olmaktadırlar.
Küçük Şeyler Anaokullarında çocuklarımız;
Öğrenme zevkini ve keyfini
Araştırma heyecanlarını
Merak duygularını
Yaratıcılıklarını
Biricikliklerini (kendisi gibi olma ve farklı düşünme haklarını)
Özgüvenlerini
…kaybetmeden eğitimlerini sürdürebilmektedirler.
Tarihçemiz
Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi, 11 Mayıs 2005'te ailelere, çocuklara, gençlere, yetişkinlere ve şirketlere çeşitli hizmetler üretmek üzere Prof. Dr. Üstün Dökmen ve Uzm. Klinik Psk. Süleyman Hecebil tarafından İstanbul'da kuruldu.

Akademinin psikolojik danışma ve psikoterapi hizmetlerinin etkililik ve verimliliğini artırmak amacıyla Eylül 2009 tarihinden itibaren bu hizmetler "Psikoloji Dünyası" markasıyla verilmeye başlandı.

"Küçük Şeyler Anaokulu" markası, 2006 yılında yine kurucularımız tarafından çocuklar için yola çıkarılmış bir proje olarak hayata geçti. Halen 19 ilde hizmet veren 31 okulumuzla Anaokulu eğitimindeki alışkanlıkları, standartları değiştirmeye, çocuklara ve ailelere söz vermiş olmanın bilinci ve sorumluluğu ile hizmet vermeye devam ediyoruz.

Kronoloji
2005 - Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisinin kuruluşu
2007 - Adana, Eskişehir ve Sakarya Küçük Şeyler Anaokullarının açılışı
2008 - Aydın, Bursa Nilüfer ve İzmir Bornova Küçük Şeyler Anaokullarının açılışı
2009 - İstanbul Florya ve Bartın Küçük Şeyler Anaokullarının açılışı
2011 - Ataşehir Yönder Koleji ve Ankara Gaziosmanpaşa Küçük Şeyler Anaokullarının açılışı
2012 - İstanbul Bahçeşehir ve İstanbul Suadiye Küçük Şeyler Anaokullarının açılışı
2013 - İstanbul Dragos, Mersin, Uşak Küçük Şeyler Anaokulları ile İzmir, Bursa ve Didim Yönder Kolejlerinin açılışı
2014 - Antalya Konyaaltı, İstanbul Beylikdüzü ve Trabzon Küçük Şeyler Anaokullarının açılışı
2015 - Antalya Lara, İstanbul Sancaktepe, İstanbul Şerifali ve Muğla Fethiye Küçük Şeyler Anaokullarının açılışı
2016 - Çorlu, İstanbul Halkalı, İstanbul Maltepe, Malatya Küçük Şeyler Anaokulları ile İstanbul Maltepe Yönder Kolejinin açılışı
2017 - İstanbul Kurtköy, Kütahya Küçük Şeyler Anaokulları ile İskenderun Arsuz Yönder Kolejlerinin açılışı
2018 - Edirne Küçük Şeyler Anaokulu, İzmir Sasalı Küçük Şeyler Anaokulu ile Sakarya Yönder Kolejlerinin açılışı
2019 - Ankara Eryaman Küçük Şeyler Anaokulunun açılışı
2020 - İstanbul Ataşehir ve Niğde Küçük Şeyler Anaokullarının açılışı
Üstün Dökmen Akademi
Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi, 11 Mayıs 2005'te ailelere, çocuklara, gençlere, yetişkinlere ve şirketlere çeşitli hizmetler üretmek üzere Prof. Dr. Üstün Dökmen ve Uzm. Klinik Psk. Süleyman Hecebil tarafından İstanbul'da kuruldu.

Üstün Dökmen Akademinin psikolojik danışma ve psikoterapi hizmetlerinin etkililik ve verimliliğini artırmak amacıyla Eylül 2009 tarihinden itibaren bu hizmetler "Psikoloji Dünyası" markasıyla verilmeye başlandı.

Akademinin okul öncesi eğitim alanındaki hizmetleri, "Küçük Şeyler Anaokulu" markası ile 2006 yılında yine kurucularımız tarafından çocuklar için yola çıkarılmış bir proje olarak hayata geçti.

Üstün Dökmen Akademi, okul öncesi eğitimciler, psikologlar, okul iyileştirme ve program geliştirme uzmanlarından ve marka geliştirme ve kurumsal iletişimcilerden oluşan kalabalık bir ekipten oluşmaktadır. Kurucularımız önderliğinde, ülke çapında okul öncesi eğitimin standartlarını belirliyor ve çocuklara ve ailelere söz vermiş olmanın bilinci ve sorumluluğu ile hizmet vermeye devam ediyoruz.

Üstün Dökmen Akademi, ekibinde yer alan bilim insanları ile titiz bilimsel araştırmalar ve sistematik değerlendirmeler yaparak her düzeyde eğitimin etkinliğini artırmaya kararlıdır.

Marka ve eğitim işbirliğimizin olduğu okullarımız için Türkçe ve İngilizce eğitim programını, program kapsamında eğitsel süreçleri destekleyecek materyalleri ve çocukların gelişimsel resmini bir bütün olarak ortaya koyan ölçme ve değerlendirme sistemlerini geliştiriyoruz.


Ailemizin en önemli parçası olan müdür ve öğretmenlerimizi yoğun bir merkezi eğitimle yeni döneme hazırlıyor, kariyer ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak eğitimleri yıl içinde organize ediyoruz.
Prof. Dr. Üstün Dökmen ve Uzm. Klinik Psikolog Süleyman Hecebil önderliğinde her ay yapılan toplantılarla Küçük Şeyler Anaokullarında eğitim programının temelini oluşturan yaşamın içinden proje konularını titizlikle seçiyor ve çocuklarımızın okulda geçirdikleri zamanın bütününü adım adım planlıyoruz.

Küçük Şeyler Anaokullarında hedef kitlemiz olan, 3-6 yaş arası çocuklarımızın gelişimsel özelliklerini dikkate alarak, eğitim programımızı, oyunlaştırarak verdiğimiz kavramlar çerçevesinde hazırlıyoruz.

Dinamik dönüş yaklaşımı ile alanda çalışan öğretmenlerimizden aldığımız her türlü uygulama bilgisini/pratiği teori ile harmanlıyor, çocuklarda öğrenmeyi kolaylaştırıcı bir öğretim tasarımı ile programımıza şekil veriyoruz.

Sanat, drama, fen-doğa, bilim ve düşünme becerilerine dayalı çeşitli etkinliklerle çocuklarımızdaki merak duygusunu canlı tutmayı, sorgulamayı ve öğrenmeyi kalıcı hale getirmeyi hedefliyoruz.

Okul geliştirme çalışmaları kapsamında okullarımızın çocuklar/öğrenciler ve veliler için ürettiği hizmetleri geliştirmelerine/iyileştirmelerine destek oluyoruz. Bu süreçte, okullarımızın bireysel ihtiyaç ve taleplerini göz önüne alarak, her alanda gelişimlerini destekleyecek adımları araştırmaya dayalı yöntem ve tekniklerle atıyoruz.

Tüm bu hizmetlerimizi kurumsal iletişim kanalımız ile sosyal medya, web sitesi, videolar, makaleler ve canlı yapılan konferans/seminerler ile velilerimiz ve anne-babalar ile düzenli olarak paylaşıyoruz.

Vizyonumuz
Suflör kullanmadan yaşamayı öğrenen çocuklar yetiştirmek; topluma "çocuksu" değerleri, insani değerleri sunmak ve yaygınlaştırmaktır. 
Misyonumuz
Okul öncesi eğitim alanında güvenilir saygın ve bilimsel temelli yüksek kalite standartlarına sahip bir seçenek oluşturmaktır.
Marka Kurucularımız
Prof. Dr. Üstün DÖKMEN

Türkiye’nin alanında en sevilen isimlerinden biri olan; psikolog, TV programcısı, eğitimci ve yazar Üstün Dökmen, 1954 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Erzurum’da tamamlayan Dökmen, Ankara Cumhuriyet Lisesinden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra aynı bölümde uygulamalı psikoloji alanında yüksek lisans yaptı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında 1986 yılında doktor, 1988’de doçent, 1995’te ise profesör unvanını alan Dökmen, aynı üniversitede uzun yıllar da öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Bilimsel kitaplarının ve makalelerinin yanı sıra şiir kitapları, romanları ve tiyatro eserleri de bulunan Üstün Dökmen, toplam 8 yıl boyunca TRT’de 94 bölüm Küçük Şeyler programını ve TRT Radyo 3’te opera sanatçısı Murat Akar ile birlikte, gençlere operayı sevdirmeye yönelik ”Biz Kim Opera Kim” adlı programı hazırladı.

Bugüne kadar Avustralya ve çok sayıda Avrupa ülkesinde gurbetçi vatandaşlarımıza maddi karşılığı olmaksızın konferanslar veren, "Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi"nin Kurucusu Prof. Dr. Üstün Dökmen, “Küçük Şeyler” isimli eseri ile Türkiye Yazarlar Birliği’nin 2008 yılı Deneme dalındaki ödülüne layık bulundu.

Uzm. Klinik Psk. Süleyman HECEBİL

Süleyman Hecebil, 1966 yılında Denizli’nin Tavas İlçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Tavas’ta tamamladı. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden lisans diplomasını aldı.

Daha sonra sırasıyla İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji ve İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümlerinden yüksek lisans diplomalarını aldı.
2005 yılından itibaren Prof Dr. Üstün Dökmen ile ortaklığa başlayan Hecebil, yurdun dört bir yanında hizmet veren Küçük Şeyler Anaokulları ve Yönder Kolejlerini kurdu. Meslek yaşamını sürdürürken bir yandan da bir çok mesleki eğitim programlarına katılarak

• Aile Terapisi
• EMDR ve Travma Terapi
• Hipnoz
• Şema Terapi,
• Yas Terapisi,
• Transaksiyonel Analiz
• Bilişsel Terapi
• Cinsel Terapi gibi eğitimlerden sertifikalar aldı.

Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde doktora çalışmalarını sürdüren Süleyman Hecebil, terapistliğin yanı sıra çeşitli konularda konferanslar vermektedir.
Evli ve iki çocuk babası olan Süleyman Hecebil’in Çocuk Psikolojisi adlı kitabı da bulunmaktadır.

Felsefemiz
Suflör kullanmadan yaşamayı öğrenen çocuklar yetiştirmek
Kültürümüz ve ülkemizin eğitim sistemi, çocuklarımızı büyüme, gelişme ve eğitim sürecinde suflörlük yaparak yetiştirmeye yatkındır. Hatta bunda bazen o kadar ileri gideriz ki zaman zaman dayanamayıp çocuklarımızın yerine sahneye biz fırlarız. Suflör kullanmadan yaşamayı öğrenen çocuklarımızın, suflör kullanmayan liderler olarak ülkemize katkıda bulunacaklarına inanıyoruz.
Doğayla ve toplumla iletişim ve empati kurabilen çocuklar yetiştirmek
Doğayla ve toplumla ilgili, farkındalık düzeyi gelişmiş, topluma ve doğaya karşı sorumluluk hisseden çocuklar yaşanabilir bir çevrenin ve çağdaş toplumun güvencesidir.
Çocukların içlerindeki yaşama sevincini, kendiliğindenliği ve yaratıcılığı tüm yaşamlarına taşımalarını sağlamak
Okul öncesi dönem bireyin yaşama koşulsuz bakabildiği, büyüme, gelişme, öğrenme ve yaşama sevincinin hissedildiği yaratıcılık ve kendiliğindenliğin en düzeyde olduğu dönemdir. Bu özelliklerin yaşam boyu sürmesi iyi bir okul öncesi eğitimle olasıdır.
Çocuklarda psikolojik düğümler oluşmasını önlemek
"Psikolojik Düğümler" terimi psikolojide "bitmemiş işler" anlamına gelir. Bireylerde görülen birçok ruhsal sorunun temelinde çocukluk dönemindeki olumsuz yaşantı ve deneyimler olduğu görülmektedir. Küçük Şeyler Akademisi'nde, varsa oluşan psikolojik düğümleri çözmeyi ve psikolojik düğümlerin oluşmasını önlemeyi temel bir ilke olarak benimsiyoruz.
Uyumlaşmış çocuklar yetiştirmek
Uyumlu olmak, tek taraflı olarak uymak anlamına gelirken, uyumlaşma ise tıpkı selamlaşma gibi karşılıklı bir çaba ve eylem gerektirir. Uyumlaşmada taraflar birbirlerini önemser ve uzlaşırlar.
Ailelere ve topluma “çocuksu” değerleri ve insani değerleri sunmak
Çocuklarda doğal değerler vardır: Dürüstlük, gerçekçilik, içtenlik, doğallık nedenlerini sorgulama, araştırma vb. Bu değerlerin korunmasını ve yetişkinlik dönemlerinde de canlı kalmasını önemsiyoruz.
Değerlerimiz
Bilimsel düşünme ve akılcılık
Okul ve sınıf ortamında sağlık ve güvenliğini önemsemek
Çağdaşlık
Sınıfta önyargısız fırsat eşitliği sunmak
Laiklik
Temel evrensel değerleri benimsemek
Yeniliklere ve gelişmelere açıklık
Alçakgönüllülük
Kişisel bakım ve temizlik
Temiz ve düzenli olmaya özen göstermek
Sevgi
Güler yüzlü ve saygılı davranış
Şefkat
Dayanışma ve paylaşım
Duyarlılık
Duygu ve düşüncelere önem vermek
Çocuğa ve çocuk haklarına saygılı olmak
Olumlu yaklaşım
Zengin ve keyifli eğitim ortamları yaratmak
Kendine, başkalarına ve çevreye saygılı olmak
Çocuğa ve veliye gerçekçi geribildirim vermek
Yardımseverlik
Uzlaşmacı yaklaşım
Ekibimiz
Olcay GÜR

Selçuk Üniversitesi İşletme mezunuyum. Çok uzun yıllar, yaklaşık 23 yıl kadar aynı firmada dış ticaret bölümünde büyük bir gurur ve onurla çalıştım. Hayatımda yeni bir sayfa açma ve başka projelerin içinde yer alma arzusu beni bir yol ayrımına getirdi. Bu yol ayrımım ise yıllardır hayalini kurduğum bildik, tanıdık bir sebepti. Çocuklara olan aşırı sevgim, özellikle oğlumun hayatımıza katılmasıyla birlikte daha da perçinleşen anaokulu açma düşüncem bugün geldiğim noktadır. Bir çocuğun büyümesinde çok emek isteyen küçücük detaylardı sebeplerim, kimine göre… Küçücüklerdi ama ya bir araya geldiklerinde? İşte bu en ince detayda, yolum Küçük Şeyler Anaokulu ile birleşti. Ben bu ailede olmaktan çok mutluyum…

Selma TUCE
Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi mezunuyum. 30. Yılımı çalışıyorum. Dragos Küçük Şeylerde çalışmak çok keyifli.
Pelin KARATOSUN

Maltepe Üniversitesi PDR bölümü mezunuyum. Ayrıca Maltepe Üniversitesi Gelişim Psikolojisi  Yüksek Lisans mezunuyum. Meslekte ve Dragos Küçük Şeyler Anaokulunda üçüncü yılımı çalışıyorum.  Küçük Şeyler ailesiyle birlikte olmaktan   mutluyum.

Fidan ÜSTÜNER

İstanbul Aydın Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü lisans mezunuyum. Meslekte dördüncü, Dragos Küçük Şeyler Anaokulunda ikinci yılımda çocuklarımla birlikte olmaktan çok mutluyum.

Çiçek Ece KAÇAR

Maltepe Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği lisans bölümünden 2016 yılında mezun oldum. 4 yıl Bahçeşehir Eğitim Kurumları’nda görev yaptıktan sonra ,meslekteki beşinci yılımda  Dragos Küçük Şeyler ailesinin bir parçası olmaya karar verdim. Kendi küçük, kalbi büyük öğrencilerimle büyük başarılara  imza atacağımıza inanıyorum.

Funda ÇAKIR

Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü mezunuyum. Üç yıldır Dragos Küçük Şeyler ailesi ile birlikteyim, öğretmenlik mesleğinde ise beşinci yılımı çalışıyorum.

 

Bu ailenin içinde , çocuklar ile birlikte olmaktan mutluyum.

 

Mulise KANBER

İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi mezunuyum. Dragos Küçük Şeyler ailesinde 3. yılım. Bu ailenin içinde olup çocukların kalbine dokunmaktan çok mutluyum.

 

İrem BAYRAKTAR

Haliç Üniversitesi Amerikan Kültür Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Mesleğimle ilgili birçok eğitim ve seminerlerle kendimi geliştirmenin önemli olduğu kanaatindeyim. Dragos Küçük Şeyler çocukları ile birlikte olmak oldukça keyifli.

Büşra UTLU
Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi  Bölümü mezunuyum. Anadolu Üniversitesi  Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık son sınıf öğrencisiyim. Mesleğimle ilgili bir çok eğitim ve seminerlerle kendimi geliştirmeyi sürdürmekteyim. Meslekte 10.yılım Dragos Küçük Şeyler Anaokulunda olmaktan mutluyum.   

 
Gizem ULUFER
Kocaeli Üniversitesi Seramik bölümü mezunuyum. Daha önce kendi sanat atölyemde ve belediyelerin, üretim mekanlarının düzenlediği çocuk etkinliklerinde sanat dersleri verdim. Bir yıldır Dragos Küçük Şeyler ailesinde çalışmaktayım.
Firuze GÜZELMERİÇ

Aydın Üniversitesi İspanyolca-Türkçe çevirmenlik, Fundaction de la lenguua Pample (İspanya) İstanbul drama akademisi: Proje; okul öncesinde doğa bilinci ve ekolojik niş kavramının yaratıcı drama yöntemiyle işlenmesi. 2 yıldır Dragos Küçük Şeyler ailesindeyim.

Tolga ERDEMLİ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümünden mezun oldum. 'Orff Çalgılarıyla Ritm Öğrenelim' isimli kitabımı 2003 yılında yayınladım. Meslekte 15. yılım. Dragos Küçük Şeyler Anaokulu'nda 2 yıldır görev yapmaktayım.

Yasin AKSÖZ

Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulundan mezun olum. Yüksek lisansımı Kocaeli Üniversitesinde tamamladım. Aynı zamanda yüzme öğretmeniyim. Meslekte 9. yılım Dragos Küçük Şeyler Anaokulu'nda 4 yıldır görev yapmaktayım.